O mnie

dr Jakub Chycki

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

Absolwent studiów z zakresu Biologii Molekularnej na Wydziale Biologii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Teorii i Praktyki Sportu Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Temat pracy doktorskiej:

Zmiany parametrów fizjologicznych i morfologicznych w aspekcie kuracji hormonem wzrostu i testosteronem oraz suplementacji argininą i saponinami steroidowymi u mężczyzn w średnim wieku

Projektant badań oceniających rolę aktywności fizycznej w prewencji chorób cywilizacyjnych – sarkopenii, otyłości, nowotworów, chorób układy krążenia oraz innych przejawów procesu biologicznego starzenia się.

Autor artykułów i publikacji naukowych z zakresu kierunkowych terapii ruchem, aktywności w warunkach hipoksji i okluzji mięśniowej, neuro-endokrynnych aspektów wysiłku fizycznego i ich wpływie na skuteczność treningu sportowego, zdrowotnego, przeciwstarzeniowego.

Trener personalny z ponad 10 letnim doświadczeniem, szkolony w polskich oraz zagranicznych związkach sportowych i ośrodkach treningowych ( uprawnienia instruktorskie NSCA New York, uprawnienia trenerskie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, kursy PZKiF i AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach).

Trener przygotowania fizycznego zawodników wielu dyscyplin sportowych.

Specjalista w zakresie diety , suplementacji i immunostymulacji osób aktywnych fizycznie.

Propagator nurtu Healthy Aging i Active Aging

Członek World Society of Anti - Aging Medicine – WOSAAM oraz The International Hormone Society - IHS